Monday, May 21, 2018
Yama Ethiopia Tours

על אתיופיה

עצמאית מזה שלושת אלפים שנה, אתיופיה שרדה שינויים היסטוריים דינמיים היא אבן הפינה של ציוויליזציות שונות. בעבר, אתיופיה שלטה על מזרח אפריקה כולה. באותה תקופה שימשה תחנת כוח עולמית בעלת שליטה מוחלטת בנתיבי הסחר על ים סוף, האוקיינוס ​​ההודי ומדינות ערב הדרומיות.

Ethiopia

אתיופיה היא מדינה בעלת מגוון, ייחודיות, חופש, תרבות ססגונית, דתות, אגדות, יופי טבעי ועוד. על המפה של מזרח אפריקה, קל למצוא את אתיופיה באזור המכונה קרן אפריקה. חולשת על שטח כולל של 1,112,000 קמ"ר. אתיופיה חולקת גבולות עם קניה, סודאן, סומליה, ג'יבוטי ואריתריאה.

אוכלוסיית אתיופיה היא השנייה בגודלה באפריקה . עם קרוב ל -70 מיליון איש, באתיופיה כ -80 קבוצות שבטיות שונות, כשלכל קבוצה, שפה, תלבושת וקודים תרבותיים משלה. את המגוון התרבותי שהוא תוצאה של הבדלים בין שבטיים עצומים ניתן לראות בין כל שבט ושבט. בעלת תרבות עשירה ועם מגוון  ניבים, אתיופיה מתגאה בהיותה המדינה היחידה באפריקה שלה שפה משלה (אמהרית) ואלף בית (געז).

Debre Birhan Selassieאתיופיה הייתה המדינה הראשונה שבנתה כנסייה נוצרית על אדמת אפריקה. הנצרות חצה את הגבול במאה ה -4 לספירה בתקופת ממלכת אקסומייט. עד היום, על פי המסורת הכנסייה משמשת מקלט לארון הברית המקורי שהובא מישראל על ידי המלך מנליק הראשון, מלך אתיופיה. הארון שוכן בעיר אקסום בצפון אתיופיה.

נוסף על ארון הברית זהו גם המקום בו עומדים האובליסקים הקדם-אקסומייטים. הקמת אובליסקים אלה מתוארכת לשנים 300-200 לפני הספירה. הגבוה ביותר (33 מטר) קרס; השני בגובהו (27 מטר) נגנב על ידי מוסוליני אך הושב לפני מספר שנים והשלישי (23 מטר) ניצב במקומו כביום הקמתו. מבנים אלו הם הגבוהים ביותר על פני כדור הארץ אשר נחצבו מסלע אחד.

אתיופיה נחשבת לביתו המקורי של המין האנושי. גילויה של לוסי בשנת 1974, המכונה באמהרית "דינקינש" (כלומר, "את מיוחדת"), אימת את הטענה.Lucy

העיר לליבלה אשר נבנתה במאה ה -12, ממוקמת בצפון מערב אתיופיה, היא ביתן של כנסיות חצובות בסלע מאז שלטונו של המלך לליבלה.  עשר הכנסיות הללו מכונות לעתים הפלא השמיני של העולם.

גונדר, עיר של טירות ובירת אתיופיה במאה ה -17, לעיר משמעות היסטורית רבה. זה היה המקום שבו המלך פאסילאדאס מיקם מחדש את הבירה. הדוגמה הטובה ביותר לכנסייה מתקופת ימי הביניים, היא זו של דברה ברהן סלאסי, אשר מוסיפה לקסמה של גונדר.

דרומה, מערכת עמק הריפט מהווה עוד אזור מופלא שבו אטרקציות שונות. שבעת אגמי המכתשים של עמק הריפט מהווים בית גידול למספר רב של ציפורים ובעלי חיים ימיים. הם גם גן עדן לאוהבי טבע ומים. פארקים לאומיים עם ציפורים אקזוטיות, בעלי חיים וצמחייה מוסיפים ליופיו של אזור עמק הריפט. נופים יפים ופני השטח הטבעיים הם המרכיבים המהנים ביותר של המערכת. אגמי מלח, הרי געש פעילים ומסלולי השיירות  הופכים את עמק הריפט לאחת האטרקציות המעניינות של אתיופיה.

עוד דרומה שוכן עמק האומו על אוצרותיו האתניים הפופולריים. זה המקום שבו גרות 50% מקבוצות האתניות של אתיופיה: שבט הקונסו עם חקלאות טרסות וטקסים יחודיים, מורסי שלנשותיו צלחות חימר בשפה וסגנון חיים ברברי, שבט ההאמר עם טקס קפיצות על שוורים, אשר הצעירים חייבים לחוות על מנת "לזכות לבגרות", ושבט הקארו עם קישוט וציור הגוף.

כאן, מסורות יוצאות דופן כגון מוסיקה למחול, טקסים מלידה ועד נישואין וקבורה עדיין מתקיימים בצורה אמיתית ומקורית.

מי אנחנו

Yama Tour Ethiopiaיאמה אתיופיה טורס הוקמה על ידי מומחי תיירות המחוייבים להעניק ללקוחותיהם שירות יוצא מן הכלל. הטיול מאורגן ויוצא עם צוות מדריכים ונהגים מקצועי ורב לשוני. יאמה אתיופיה טורס מובילה גישה של תיירות ברת-קיימא... המשך

על אתיופיה

Ethiopiaאתיופיה היא מדינה בעלת מגוון, ייחודיות, חופש, תרבות ססגונית, דתות, אגדות, יופי טבעי ועוד. על המפה של מזרח אפריקה, קל למצוא את אתיופיה באזור המכונה קרן אפריקה. חולשת על שטח כולל של 1,112,000 קמ"ר... המשך

המלצות

Testimonials

הג'יפ שסידר עבורינו היה חדש ממוזג ונוח בתי המלון היו הטובים באתיופיה. צוות המדריכים והנהג דיברו אנגלית טובה וידעו את החומר על בוריו. אתיופיה מדהימה מלמדת ומעמיקה אנו ממליצים מאוד על טיול באתיופיה ובעיקר ממליצים על טאריקו וחברתו המשך

כתובת החברה

Haile G/sellasse Avenue
Haile Building 3rd floor #308
P.O.Box: - 14973
Addis Ababa, Ethiopia
Cell: - +251-930-034888
Tel: - +251-116-62 87 10 (Office)
Fax: - +251-116-62 87 10
E-mail: - info@yamatoursethiopia.com
yamatours@gmail.com