Monday, September 24, 2018
Yama Ethiopia Tours
yama_tour6.jpg
addis ababa.jpg

אדיס אבבה

אדיס אבבה משמעו פרח חדש. אדיס אבבה נוסדה על ידי הקיסר מנליק בשנת 1887 ועם אוכלוסיה של כ-4 מיליון נפש, אדיס אבבה משמשת כבירתה הדיפלומטית של אפריקה, כאן גם ממוקם מטה הארגון לאחדות אפריקה. מונומנטים מרשימים של ארכיטקטורה קולוניאלית מפוזרים בין קטעי בקתות צרובות שמש. באדיס תוכלו לנסוע דרך מרקאטו השוק הפתוח הגדול ביבשת. לעצור בנקודות מרתקות כמו המוזיאון הלאומי, המוזיאון האתנולוגי וכנסיית באאטה הידועה גם כמאוזוליאום של מנליק. מגוון של מסעדות המגישות מנות משובחות מכל רחבי העולם, כולל, כמובן, אתיופיה. תהנו מחווית קניות של שלל מזכרות ססגוניות וביקורים בגלריות מיוחדות. יאמה אתיופיה טורס תומכת בארגוני צדקה מקומיים המספקים הזדמנות לקנות עבודות יד מקומיות תוך סיוע לנזקקים.

גולות הכותרת של המוזיאונים והמונומנטים המעניינים ביותר בבירה הם:
המוזיאון הלאומי- אחד המוזיאונים הטובים במזרח אפריקה עם אוסף גדול של חפירות ארכיאולוגיות, חפצים היסטוריים של האמנות האתיופית, מאובנים חשובים ובראשם לוסי, מציאת לוסי נחשבת למפנה חשוב בחקר האבולוציה.
המוזיאון הלאומי כולל גם כמה פריטים נפלאים מהצוויליזציה הטיגרית המכונה קדם-אקסומית. פריטים אלה כוללים מספר פסלי אבן גדולים של דמויות נשיות בישיבה, כנראה סמלי פריון של דת טרום יהודית.  מעניין לראות כי לדמויות שיער קלוע הזהה בסגנונו לתסרוקת הנפוצה בקרב נשות אתיופיה. פסל בן כ-2600 שנים, אשר נחשף באתר ליד יהה, יושב על חבית אבן מעוטרת תחריטים של יעל בגובה 2 מטרים . לפסלים רבים חסר ראש, ככל הנראה נערף על ידי הנוצרים הקדומים, שהמירו את דתם ואת מקדשיהם הפגאניים לכנסיות. פריטים אחרים ובינהם הספינקס מיהה, מהווים עדות נוספת לקשרי אקסומייט עם העולם הקלאסי.
המוזיאון האתנוגרפי- במוזיאון תערוכה של תרבות, בתים, בדים, אובייקטים ומסורות של הקבוצות האתניות השונות שבאתיופיה. בקומה השנייה ניתן לראות תערוכה מרשימה של כלי נגינה מסורתיים ואמנות דתית מהמאות ה-13-20.
בגלריה אסני ניתן למצוא יצירות אמנות מאתיופיה המודרנית.
כנסייות קידיסט מארייאם, קידאנה מהארט וקידיסט סיילאסי (כנסיית השילוש הקדוש) שוכנות במרחק הליכה זו מזו. בשלושת הכנסיות מוצגים אוצרות שונים וציורי קיר מרהיבים, נוסף על יופיין לכנסיות חשיבות היסטורית כמוזוליאום של מלכי אתיופיה האחרונים ונשותיהם.
קתדרלת ג'ורג' הקדוש מפורסמת במוזיאון שבה ובציורי הקיר של הצייר  האתיופי הידוע אפוורק טקלה.
בהרי אנטוטו תוכלו ליהנות מנוף פנורמי על אדיס אבבה, ליהנות מהטבע ולבקר בכנסיית מרים אנטוטו, הכנסייה העתיקה ביותר באדיס אבבה.
הכנסייה נוסדה על ידי הקיסר מנליק השני ולצדה ממוקם מוזיאון המנציח אותו  ואת אשתו.
500 מטר במעלה הגבעה פנייה שמאלה תוביל אותנו לשער גבוה, זו היא הכניסה לקמפוס המרכזי של אוניברסיטת אדיס אבבה ובו המוזיאון והספרייה של המכון ללימודי אתיופיה. זהו מוזיאון אתנוגרפי למופת, הוא שוכן בקומות העליונות של הארמון לשעבר של הקייסר היילה סלאסי, בתוך שטחי האוניברסיטה הירוקים. הקומה הראשונה של הבניין מוקדשת למגוון רחב של פריטים וחפצים יומיים הקשורים בקבוצות האתניות באתיופיה, לא רק את המונותאיסטיות, אלא גם קבוצות אנימיסטיות מרתקות משבט האומו ואנשי שבט אפאר מהמדבריות המזרחיים. בקומה השנייה מוצגת תערוכה חדשה על כלי נגינה אתיופיים ואמנות חזותית במהלך הדורות, מבחר מרשים של צלבים אתיופיה, וכן אוסף ייחודי של סמלים שראשיתם בימי הביניים. ספריית IES שומרת את אחד האוספים המקיפים בעולם של ספרים ומאמרים מצולמים על אתיופיה. על אף מערכת ארכאית ומתסכלת לעתים עם אינדקס כרטיסים, זהו משאב יקר ערך לכל המעוניין לחקור את התרבות וההיסטוריה האתיופית.

מרקטו הוא המוקד המסחרי האמיתי של אדיס, רשת עצומה של כבישים, דוכנים, קיוסקים וחנויות קטנות, שבהם אתה יכול לקנות כמעט כל דבר שתרצה: דיסקים, צלבים מסורתיים, בגדים נדירים, ירקות, תבלינים וקטניות, תכשיטי כסף וזהב בהזמנה אישית והמחירים כמעט בלי יוצא מן הכלל, פתוחים למשא ומתן.

מי אנחנו

Yama Tour Ethiopiaיאמה אתיופיה טורס הוקמה על ידי מומחי תיירות המחוייבים להעניק ללקוחותיהם שירות יוצא מן הכלל. הטיול מאורגן ויוצא עם צוות מדריכים ונהגים מקצועי ורב לשוני. יאמה אתיופיה טורס מובילה גישה של תיירות ברת-קיימא... המשך

על אתיופיה

Ethiopiaאתיופיה היא מדינה בעלת מגוון, ייחודיות, חופש, תרבות ססגונית, דתות, אגדות, יופי טבעי ועוד. על המפה של מזרח אפריקה, קל למצוא את אתיופיה באזור המכונה קרן אפריקה. חולשת על שטח כולל של 1,112,000 קמ"ר... המשך

המלצות

Testimonials

הג'יפ שסידר עבורינו היה חדש ממוזג ונוח בתי המלון היו הטובים באתיופיה. צוות המדריכים והנהג דיברו אנגלית טובה וידעו את החומר על בוריו. אתיופיה מדהימה מלמדת ומעמיקה אנו ממליצים מאוד על טיול באתיופיה ובעיקר ממליצים על טאריקו וחברתו המשך

כתובת החברה

Haile G/sellasse Avenue
Haile Building 3rd floor #308
P.O.Box: - 14973
Addis Ababa, Ethiopia
Cell: - +251-930-034888
Tel: - +251-116-62 87 10 (Office)
Fax: - +251-116-62 87 10
E-mail: - info@yamatoursethiopia.com
yamatours@gmail.com